Home » Products » UL2808 Split Core Current Transformer » 0.333V split core current transformer » Split core current transformer 1.25 inch XH-SCT-1250
Split core current transformer 1.25 inch XH-SCT-1250
1.25" Opening measures from 50 to 600 Amps
Description:
Features:
1、Rated Voltage:0.66KV;
2、Insulation Voltage:5400V
      CATIII 600V or CATIV 250V
3、Rated Frequency:50HZ or 60HZ;
4、Operating Temperature:-40℃ to +55℃;